Honoris Causa Ahmet Çalık

Honoris Causa
Last Date: 
03/09/2014 11:00 - 12:00

Place: Rektorati i Universitetit te Tiranes, Sheshi Nënë Tereza, Tirana, Albania  |  City: Tirana, Albania

Doctor Honoris Causa Ahmet Calik 10 Doctor Honoris Causa Ahmet Calik 9

(Për më tepë imazhe, klikoni këtu.)

 

Më datën 3 shtator 2014në orën 11:00  Sallën e Senatit Akademik të Rektoratit të Universitetit të Tiranësu organizua ceremonia e dhënies së titullit “Doctor Honoris Causa” për Z.Ahmet Çalık.

 

Z. Çalık e morri këtë titull me motivacionin: “Për kontribut të veçantë dhe këmbëngulje të pashoqe në zhvillimin e ekonomisë shqiptare si dhe për vlerësimin dhe mbështetjen e vazhdueshme të universiteteve  në Shqipëri.”

 

Në ceremoni ishin të pranishëm Prof. Dr. Dhori Kule, Rektor i Universitetit të Tiranës, Senatorët e UT-së, Znj. Lindita Nikolla, Ministër i Arsimit dhe Sportit, Znj. Brunilda Paskali, Zv. Ministre e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, SH.T Z. Hidayet Bayraktar, Ambasador i Republikës Turke në Shqipëri,  shumë personalitete nga fusha e politikës dhe arsimit, përfaqësues të kompanisë “ÇalıkHolding”, Rektorë të Universiteteve Publike dhe Private, drejtues dhe pedagogë të  Universitetit të Tiranës si dhe shumë të ftuar të tjerë.

 

Address
University of Tirana Rectorate, Sheshi Nënë Tereza, Tirana, Albania

 

Map


 

All Dates


  • 03/09/2014 11:00 - 12:00

 

Powered by iCagenda

ABONOHUNI

Sigurohuni që nuk do humbisni asnjë event nga UNITIR duke u abonuar në letërnjoftimin tonë.

Na Kontaktoni

Për çdo informacion ose pyetje, na kontaktoni:

Na ndiqni

Ne jemi edhe në Facebook. Na ndiqni dhe mbetemi ne kontakt.

ADRESA

Rektorati,

Sheshi "Nënë Tereza" 

Kutia Postare Nr. 183

Tiranë, Shqipëri

Kreu Honoris Causa Ahmet Çalık