Portali Universitar

Portali për cdo student në UT

Doktoratura ne UT

Doktoraturat në UT.

Cikli I & II i studimeve

QAL

Qendra e Karrieres

Mundësi për të ardhmen tuaj

Lexo më shumë

Në bazë të bashkëpunimit mes Human Development Promotion Center dhe Universitetit të Tiranës kërkohet mbledhja e të dhënave për studentët e vitit të tretë Bachelor të Universitetit të Tiranës.

Lutemi të plotësohet formulari bashkëngjitur:

Hapet thirrja për bursa për stafin akademik të Universitetit të Tiranës në kuadër të Programit Erasmus + në Universitetin e Ljubljanës, Slloveni.

Hapet Thirrja për Aplikime për Bursa për studentët në Universitetin Comenius në Bratisllavë

Thirrje për Grante Kërkimore - nga Akademia Austriake e Shkencave..

Shtyhet Thirrja për Bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Sileasian të Teknologjisë, Poloni në kuadër të Programit Erasmus+

Njoftim për Shkollën Verore organizuar nga Fondacioni Gjerman për Bashkëpunim Ligjor Ndërkombëtar (IRZ)

Shtyhet Thirrja për Aplikime për Bursa për Studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Çukurova, Turqi, për semestrin e parë të vitit akademik 2018-2019

Hapet Thirrja për Aplikime për Bursa për Studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin e Anadollit, Turqi, për vitin akademik 2018-2019

Hapet Thirrja për Bursa për studentët në Kuadër të Programit Erasmus+ në Universitetin Eberswalde, Gjermani

BROSHURA E UNIVERSITETIT TË TIRANËS PËR MATURANTËT

PROGRAMI I BURSAVE TË GRUPIT COIMBRA PËR KËRKUESIT E RINJ NGA VENDET FQINJE EVROPIANE

Hapet thirrja për aplikime për shkëmbimin e studentëve të Universitetit të Tiranës, me Universitetin Ndërkombëtar të Katalunja-s, Barcelonë, Spanjë, në kuadër të Marrëveshjes Bilaterale ndërmjet dy Istitucioneve tona.

BANKA ISLAMIKE PËR ZHVILLIM (IDB) KA HAPUR PROGRAMIN E BURSAVE TË MERITËS PËR DOKTORATURË DHE KËRKIME POST DOKTORALE PËR VITIN AKADEMIK 2018-2019.

THIRRJE PËR PARAQITJEN E SHPREHJES TË INTERESIT PËR ANËTARË TË KËSHILLIT TË LARTË TË PROKURORISË

THIRRJE PËR PARAQITJEN E SHPREHJES SË INTERESIT PËR ANËTARË TË KËSHILLIT TË LARTË GJYQËSOR

KRITERET E PRANIMIT NË CIKLIN E PARË TË STUDIMEVE PËR VITIN AKADEMIK 2018-2019 NË UNIVERSITETIN E TIRANËS

Fakulteti i Drejtësisë

Fakulteti i Ekonomisë

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja

Fakulteti i Shkencave të Natyrës

Fakulteti i Shkencave Sociale

Filiali UT-së, Sarandë

Fakultetet

Projekte EURAXXESS & Re@WBC

EURAXESS

Kerkuesit në levizje është nje iniciative ndëreuropiane për dërgimin e informacionit dhe shërbimet e suportit për kërkuesit profesionist. E mbështetur nga Bashkimi Europian dhe vendet e tij anëtare siguron lëvizjen dhe zhvillimin e karrierës së kerkuesve duke promovuar bashkëpunim midis europës dhe botës.

Euraxess është një dritare për Science4Refugees, një nismë e komisionit europian për të ndihmuar kërkuesit.

Pjese e iniciatives është Science4Refugees Research Buddies që mbështet shkencëtaret  në gjetjen e kërkuesve europiane për të diskutuar problemet gjetjen e zgjidhjeve dhe studimin së bashku duke kombinuar fushën e tyre të kërkimit, studimet shkencore dhe interest.

Për më tepër klikoni mbi linkun,

Re@WBC

Re @ WBC planifikon të përmirësojë politikat dhe praktikat institucionale të BNJ përmes një sërë ndryshimesh nënligjore që do të përgatisin kërkuesit për tregun e punës dhe shoqërinë duke lehtësuar karrierën e tyre zhvillimi.

Rritja e kompetencave të tyre përmes një sërë trajnimesh praktike në mënyrë transversale. Kështu do të harmonizojë menaxhimin e potencialet kërkimore universitare dhe të nxisë bashkëpunimin rajonal. Rajoni i WBC konvergojnë me zhvillimet e BE në SH.BA

Për më tepër klikoni mbi linkun,

Kreu Lajme te fundit nga UT Lajmërime Projekte EURAXXESS & Re@WBC