Lajmërime

Marrveshjet Erasmus + te UT-se dhe informacion mbi programin CEEPUS III

CEEPUS është Programi i Shkëmbimit të Evropës Qendrore për Studime Universitare.
CEEPUS ofron bursat e shkëmbimit për mobilitete, qëndrime afatshkurtra, aktivitete mësimore,
shkolla​​verore dhe programe të tjera afatshkurtra.

Për më tepër ju lutem klikoni mbi linket e më poshtëm,

Informacion mbi programin CEEPUS III

Marveshje Erasmus +

Projekte EURAXXESS & Re@WBC

EURAXESS

Kerkuesit në levizje është nje iniciative ndëreuropiane për dërgimin e informacionit dhe shërbimet e suportit për kërkuesit profesionist. E mbështetur nga Bashkimi Europian dhe vendet e tij anëtare siguron lëvizjen dhe zhvillimin e karrierës së kerkuesve duke promovuar bashkëpunim midis europës dhe botës.

Euraxess është një dritare për Science4Refugees, një nismë e komisionit europian për të ndihmuar kërkuesit.

Pjese e iniciatives është Science4Refugees Research Buddies që mbështet shkencëtaret  në gjetjen e kërkuesve europiane për të diskutuar problemet gjetjen e zgjidhjeve dhe studimin së bashku duke kombinuar fushën e tyre të kërkimit, studimet shkencore dhe interest.

Për më tepër klikoni mbi linkun,

Re@WBC

Re @ WBC planifikon të përmirësojë politikat dhe praktikat institucionale të BNJ përmes një sërë ndryshimesh nënligjore që do të përgatisin kërkuesit për tregun e punës dhe shoqërinë duke lehtësuar karrierën e tyre zhvillimi.

Rritja e kompetencave të tyre përmes një sërë trajnimesh praktike në mënyrë transversale. Kështu do të harmonizojë menaxhimin e potencialet kërkimore universitare dhe të nxisë bashkëpunimin rajonal. Rajoni i WBC konvergojnë me zhvillimet e BE në SH.BA

Për më tepër klikoni mbi linkun,

FTESË PËR OFERTË PËR “BLERJE PAJISJE ELEKTRONIKE”

Ftesë për ofertë për "Blerje Pajisje Elektronike".Për më tepër klikoni mbi titull.

Ftesë për ofertë blerje pajisje elektronike, për projektin Erasmus + programi K-Force me titull "Knowledge for Resilient society".

Ftesë për ofertë blerje pajisje elektronike, për projektin Erasmus + me numër REF: 573942-EPP-1-2016-1-RS-EPPKA2-CBHE-JP, programi "K-Force me titull "Knowledge for Resilient society". Për më tepër klikoni mbi linkun.

Ftesë për ofertë nr. 1987/4 datë 22.05.2018 për blerje pajisje elektronike, për projektin Erasmus + programi K-Force me titull "Knowledge for Resilient society".

Ftesë për ofertë nr. 1987/4 datë 22.05.2018 për blerje pajisje elektronike, për projektin "Erasmus + programi K-Force me titull "Knowledge for Resilient society"  Për më tepër klikoni mbi titull.

Nënkategoritë