Më poshtë paraqiten dokumentat rreth qëndrimit :

1- Vendimi i Gjykatës Kushtetuese Nr. 09

2- Draft-Raporti SHELAP (Shqip)

3- Draft-Raporti SHELAP (English)

4- Vendimi i Senatit Nr. 53 datë 29.06.2014

5- Vendimi i Senatit Nr. 07 datë 31.01.2015

6- Vendimi i Senatit Nr. 15 datë 15.04.2015

7- Qëndrimet e Fakulteteve të Universitetit të Tiranës

Në vijimësi të qëndrimit të strukturave të Universitetit të Tiranës, për Projekt Ligjin e Arsimit të Lartë”, lutemi gjeni të plotë seancën dëgjimore të Rektorit  Prof. Dr. Dhori Kule dhe Dekanëve të Universitetit të Tiranës të mbajtur në Komisionin për Edukim dhe Mjetet e Informimit Publik të Kuvendit të Shqipërisë në datë 6 korrik 2015.

Fjala e Rektorit të Universitetit të Tiranës :

Pjesë nga media televizive për Komisionin për Edukim dhe Mjetet e Informimit Publik:

Kreu Lajme te fundit nga UT Lajmërime Qëndrimet e strukturave të Universitetit të Tiranës mbi Projektligjin e Arsimit të Lartë