Kriteret e miratuara:

1. Mesatarja e thjeshtë aritmetike e përgjithshme 50% e vlerësimit, e cila përbëhet 25% nga mesatarja aritmetike e thjeshtë e notave përfundimtare vjetore të lëndëve për të gjitha vitet e shkollimit në arsimin e mesëm të lartë dhe 25% mesatarja aritmetike e thjeshtë e notave të provimeve të maturës shtetërore.
  2. Nota mesatare e gruplëndëve 50 % e vlerësimit (kurrikula bërthamë). Në gruplëndët përfshihen lëndët me përqindjet përkatëse:
  1. Matematikë 30%
  2. Nota mesatare e matematikës në maturën shtetërore 20%

Kuotat e pranimit:

Kuotat e pranimit për kandidatët brenda vendit: 100 studentë

Kreu Test Info Informacion i Rëndësishëm Kriteret e Pranimit dhe Kuotat në Bachelor në Inxhinieri Matematike dhe Informatike