Articles

Projekte Sportive

AKTIVITETET SPORTIVE TË KRYERA NË UNIVERSITETIN E TIRANËS

(PËR VITIN AKADEMIK 2009 – 2010)

Ngjitje në malin e Dajtit (Fakulteti Filologjik)

Ngjitje në malin e Dajtit (Fakulteti Ekonomik)

Kampionati i Basketbollit (Meshkuj) midis fakulteteve të Universitetit

Kampionati i Futbollit (Meshkuj) midis fakulteteve të Universitetit

Kampionati i Volejbollit (Femra) midis fakulteteve të Universitetit

Aktivitete të Universitetit të Tiranës me Universitetin Aleksander Xhuvani në qytetin e Elbasanit

Aktivitete të Universitetit të Tiranës me Universitetin Luigj Gurakuqi në qyetetin e Shkodrës

Aktivitete të Universitetit të Tiranës me Universitetin e Prishtinës dhe të Tetovës

Plani Aktiviteteve 2009-2010

Në datën 9 – 12 Mars 2010 u zhvillua kampionati i Basketbollit Meshkuj midis Fakulteteve të UT. Në mbyllje të aktivitetit ekipi kampion u shpall ekipi i Fakultetit Ekonomik.
Kampionati i Basketbollit

Më datën 19 – 21 Mars 2010 u zhvillua kampionati i volejbollit femra midis fakulteteve të Universitetit të Tiranës.

Ekipi Kampion në volejboll Femra për UT u shpall Ekipi i Fakultetit Ekonomik.
Kampionati i Volejbollit

Nga data 23 – 26 Mars 2010 u zhvillua Kampionati i Mini-Futbollit midis Fakulteteve të UT. Në mbyllje të aktivitetit ekipi fitues u shpall Ekipi i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja.
Kampionati i Mini-Basketbollit

Në datën 9 Prill 2010 në qytetin e Elbasanit u zhvilluan ndeshje midis Universitetit të Tiranës dhe Universitetit “Aleksander Xhuvani” të qytetit të Elbasanit.

Ndeshjet u zhvilluan në disiplinat:

1. Basketboll Meshkuj Fitues Ekipi i UT
  2. Volejboll Femra Fitues Ekipi i Elbasanit
  3. Futboll Fitues Ekipi i UT

Aktiviteti Elbasan

Në datën 15 Prill 2010 në qytetin e Shkodrës u zhvilluan ndeshjet midis Universitetit të Tiranës dhe Universitetit “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës.

Ndeshjet u zhvilluan në disiplinat:

1. Baketboll meshkuj Fitues Ekipi i Universitetit te Shkodrës
  2. Volejboll femra Fitues Ekipi i UT
  3. Futboll Fitues Ekipi i UT
  4. Ping-pong Fitues Ekipi i UT
    Aktiviteti Shkodër

Kampionati i Ping Pongut

Në daten 17 Maji 2010 në palestrën e Universitetit të Tiranës u zhvillua kampionati i Ping Pongut për femra dhe meshkuj ndërmjet degëve të Universitetit të Tiranës për femra fituese u shpall studentja E. Gongu per meshkuj u shpall student Diamand Gjoka.

Kampionati i Volejbollit në Plazh

Në datën 14 Maj 2010 në Kompleksin Tropikal në Durrës u zhvillua kampionati i Volejbollit në Plazh nga Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Gjuhëve të Huaja. Në përfundim fituese u shpall Dega Anglisht.

Tetova

Në datën 21 Maj 2010 në qytetin e Tetovës u zhvilluan ndeshjet midis Universiteti i Tetovës dhe Universiteti i Tiranës në disiplinat:

Volejboll Femra ( Fitues u shpall Universiteti i Tiranës)

Basketboll Meshkuj ( Fitues u shpall Universiteti i Tiranës)

Minifutboll Meshkuj ( Fitues u shpall Universiteti i Tiranës)

Prishtina

Në datën 22 Maj 2010 në qytetin e Prishtinës u zhvilluan ndeshjet midis Universitetit të Prishtinës dhe Universitetit të Tiranës në disiplinat:

Volejboll Femra ( Fitues u shpall Universiteti iTiranës )

Basketboll Meshkuj ( Fitues u shpall universiteti I Tiranës )

Minifutboll ndeshja u mbyll në barazim

Sheshi ‘‘Nënë Tereza’, Nr. 1, Kutia Postare Nr. 183

Kontakto: