Udhëzuesi “Për procedurat e administrimit të projekteve të kërkimit shkencor që financohen nga buxheti për kërkimin shkencor në Universitetin e Tiranës"

Hapet thirrja për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Silesian të Teknologjisë,Poloni, në kuadër të Programit Erasmus +.

Shtyhet thirrja për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin perëndimor të Timisoarës, në Rumani

Deklaratë e Drejtorisë Juridike dhe Marrëdhënieve me Publikun të Universitetit të Tiranës

Hapet thirrja për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Teknologjik Bialystok, Poloni, në kuadër të Programit Erasmus + për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Shtyhet thirrja për bursa në programin Erasmus + në Universitetin e Almerias, në Spanjë, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për bursa për studentët në kuadër të Programit Erasmus+ në Universitetin Eberswalde, Gjermani për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Shtyhet thirrja për aplikime për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Charles, në Çeki, në kuadër të programit Erasmus +, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Shtyhet thirrja për aplikime për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Institutin Politeknik të Portos, Portugali, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Shtyhet thirrja për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin e Studimeve të Mesinës, në Itali, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për bursa në Programin Erasmus + në Middle East Technical University (METU), në Ankara, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për bursa në programin Erasmus + në Universitetin Politeknik të Barit në Itali për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet Thirrja për bursa në Kuadër të Programin Erasmus + në South-West University “Neofit Rilski”, në Bullgari, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për bursa për stafin akademik me kohë të plotë për mësimdhënie të Universitetit të Tiranës në Programin Erasmus + në Universitetin e Pavias, në Itali për vitet akademike 2019-2020 dhe 2020-2021.

Për më shumë

mundesi

Nivelet e Mobilitetit për bursat e projekteve JoinEU-SEE> Penta dhe Basileus V:

1. Studentet e Bachelor: Aplikantët duhet të jenë të regjistruar në një program studimi universitar (bachelor ose ekuivalent). Ata duhet të kenë përfunduar me sukses të paktën një vit të studimeve universitare (60 kredite ECTS) nga koha e aplikimit. Këta studentë mund të aplikojnë vetëm për shkëmbime (exchange mobility).
  2. Master: Aplikantët duhet të jenë të regjistruar aktualisht në programin master (për master exchange mobility), ose ata duhet të kenë përfunduar studimet e tyre universitare (për master degree mobility).
  3. Doktoratë: Aplikantët duhet të jenë të regjistruar aktualisht në një program doktorature (për doctoral exchange mobility) ose ata duhet të kenë përfunduar studimet e nivelit master (për doctoral degree mobility).
  4. Post-doktoratë: Aplikantët duhet të jenë studiuesit që kanë një diplomë doktorature.
  5. Stafi: Aplikantët për lëvizshmërinë e stafit akademik mund të jenë staf administrativ ose universitar. Kjo përfshin lektorë, studiues dhe personel që punon në administratën e universitetit.

klikoni ketu