Urimi i Rektorit të Universitetit të Tiranës, Prof.Dr.  Mynyr Koni, për fillimin e vitit të ri akademik 2019-2020

Të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të legalizojnë dokumentat e tyre shkollorë në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, duhet të kryejnë më parë procedurën e konfirmimit të dokumentave në Universitetin e Tiranës.

Hapet thirrja për bursa për studentët në Universitetin Jan Kochanowski në Kielce, Poloni në kuadër të Programit Erasmus + për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për bursa për studentët në Universitetin e Foggia-s, Itali në kuadër të Programit Erasmus + për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për aplikime për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin e Shkencave Sociale dhe Politike të Panteion, Greqi, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për bursa në kuadër të Programin Erasmus + për stafin akademik me kohë të plotë të Universitetit të Tiranës në Universitetin Hacettepe në Turqi, për vitin akademik 2019-2020

Hapet thirrja për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin Perëndimor Timisoara, në Rumani për vitin akademik 2019-2020

Hapet thirrja për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin perëndimor të Timisoarës, në Rumani

Hapet thirrja për aplikime për bursa për studentët në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin e Latvias, Letoni për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020

Hapet thirrja për bursa për studentët në Universitetin Teknik të Rigës, Letoni në kuadër të programit Erasmus + për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për aplikime për bursa për stafin akademik me kohë të plotë në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin e Latvias, Letoni për vitin akademik 2019-2020.

Për më shumë

mundesi

Nivelet e Mobilitetit për bursat e projekteve JoinEU-SEE> Penta dhe Basileus V:

1. Studentet e Bachelor: Aplikantët duhet të jenë të regjistruar në një program studimi universitar (bachelor ose ekuivalent). Ata duhet të kenë përfunduar me sukses të paktën një vit të studimeve universitare (60 kredite ECTS) nga koha e aplikimit. Këta studentë mund të aplikojnë vetëm për shkëmbime (exchange mobility).
  2. Master: Aplikantët duhet të jenë të regjistruar aktualisht në programin master (për master exchange mobility), ose ata duhet të kenë përfunduar studimet e tyre universitare (për master degree mobility).
  3. Doktoratë: Aplikantët duhet të jenë të regjistruar aktualisht në një program doktorature (për doctoral exchange mobility) ose ata duhet të kenë përfunduar studimet e nivelit master (për doctoral degree mobility).
  4. Post-doktoratë: Aplikantët duhet të jenë studiuesit që kanë një diplomë doktorature.
  5. Stafi: Aplikantët për lëvizshmërinë e stafit akademik mund të jenë staf administrativ ose universitar. Kjo përfshin lektorë, studiues dhe personel që punon në administratën e universitetit.

klikoni ketu