Hapet thirrja për bursa për stafin akademik për trajnim në Universitetin Teknologjik Bialystok, Poloni në kuadër të Programit Erasmus +

Hapet thirrja për aplikime për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin e Bolonjës, Itali, për semestrin e dytë të vitit akademik 2019-2020.

Agjenica Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit (AKKSHI), ka informuar se në kuadër të Thirrjes“ Shkenca me dhe për shoqërinë 2020 (Science with and for Society 2020),”të programit Horizon 2020, organizata jofitimprurëse zviceriane Swiss NGO RightsTech Women e fokusuar në avancimin e  të drejtave të njeriut, grave dhe vajzave në shkencë, teknologji, inxhinieri dhe matematikë ofron ekspertizën  e saj.

Hapet thirrja për Aplikime për Bursa për studentët në Universitetin e Ekonomisë në Bratislavë

Hapet thirrja për aplikime për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin e Luksemburgut, në Luksemburg.

Agjencia Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit (AKKSHI), njofton për, "Thirrje e hapur për aplikim  projektesh bilaterale kërkimi shkencor me Kosovën"

Universiteti i Varshavës ka shprehur interesin të mirëpres të gjithë kërkuesit shkencor që aplikojnë për Post Doktoraturë në thirrjen IF Call-2019

Agjencia Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit (AKKSHI), bën me dije se në kuadër të Programit Horizon 2020, janë publikuar Programet e Punës 2018-2020. Për vitin 2020 NMBP i është alokuar buxheti prej 825 milionë euro i shpërndarë në 48 tematika. (Për tu njohur ju lutemi klikoni mbi link) Work Programme NMBP Programme Cross-Cutting Activities

Hapet thirrja për bursa për stafin me kohë të plotë të Universitetit të Tiranës në kuadër të Programit Erasmus +, në Universitetin Eberswalde në Gjermani për semestrin e parë të vitit akademik 2019-2020.

Për më shumë

Fakulteti i Infermierise

Fakulteti i Infermierisë jep diploma në 6 programe studimi bazë: infermieri, mami, teknik laboratori, logopedi, radiologji dhe fizioterapi. Aktualisht ndjekin studimet mbi 1400 studentë. Studentëve të diplomuar në këtë fakultet  u ofrohet mundësi punësimi në institucione spitalore brenda dhe jashtë vendit, si në Evropë ashtu edhe në SHBA.