Hapet thirrja për bursa në programin Erasmus + në Universitetin Ca’Foscari të Venecias në Itali për semestrin e parë të vitit akademik 2019-2020.

Banka e Shqipërisë fton të gjithë të interesuarit të marrin pjesë në konkursin e hapur "Çmimi i Guvernatorit për Diplomën më të mirë, 2019".

Agjencia Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit (AKKSHI),  bën me dije se në kuadër të Programit COST, janë publikuar 40 Thirrje të reja COST Action. (Për tu njohur ju lutemi klikoni mbi link)

Njoftim për Bursë në Parlamentin Gjerman

Njoftim për ekspertë të jashtëm.

Njoftim për aplikim për Bursë Ndërkombëtare në Parlamentin e Berlinit

Hapet thirrja për Bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Teknologjik Bialystok, Poloni në kuadër të Programit Erasmus +.

Shtyhet thirrja për bursa për studentët në kuadër të Programit Erasmus + në Universitetin e St. Kliment Ohridski, Bullgari, për semestrin e parë të vitit akademik 2019-2020.

Njoftim për konkurs në Bashkinë e Tiranës

Hapet thirrja për për stafin akademik me kohë të plotë të Universitetit të Tiranës në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin Alexandru Ioan Cuza të Iași, në Rumani

Hapet thirrja për aplikime për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Bordeaux Montaigne, në Francë, në kuadër të programit Erasmus +, për semestrin e parë të vitit akademik 2019-2020.

Shtyhet thirrja për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Silesian të Teknologjisë, Poloni në kuadër të Programit Erasmus +.

Shtyhet thirrja për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin Staffordshire, Angli.

Shtyhet thirrja për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin e Studimeve të Mesinës, në Itali, për semestrin e parë të vitit akademik 2019-2020.

Hapet thirrja për aplikime për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin Kodolanyi Janos, në Hungari, në Kuadër të Programit Erasmus +, për semestrin e parë të vitit akademik 2019-2020.

Për më shumë

Doktoratura

Në ciklin e tretë të studimeve të programit të doktoraturës, Universiteti i Tiranës ofron këto programe:

Fakulteti i Drejtësisë

• Ekonomiks
  • Menaxhim
  • Marketing
  • Metodat sasiore dhe të informacionit
  • Financë
  • Kontabilitet
  • Kërkime operacionale
  • Statistikë