Kuotat e pranimit sipas kategorive të vecanta

PHOTOO.PNG

Doktoratura ne UT

Doktoraturat në UT.

Lexo më shumë

KRITERET E PRANIMIT, KUOTAT DHE TARIFAT 2018-2019

"PAKETA E VKM-ve PËR ARSIMIN E LARTË" & "URDHËR" PËR ARSIMIN E LARTË

Paketa_e_VKM-ve_për_Arsimin_e_Lartë_OK.jpg

+ Lexo më shumë

Deklaratë e Senatit Akademik të Univerisitetit të Tiranës, datë 14.01.2019

Vendim i Rektoratit të Universitetit të Tiranës, datë 11.01.2019.

Universiteti i Tiranës është pjesë e PROJEKTIT GRADUA (2017-2020)

Hapet thirrja për bursa në kuadër të Programin Erasmus+ KA 2, për projektin K-Force për semestrin e dytë të vitit akademik 2018-2019

Hapet thirrja për aplikime për bursa në Universitetin e Grazit, për stafin akademik të Universitetit të Tiranës në kuadër të Programit Erasmus + KA 107.

Hapet thirrja për aplikime për stafin akademik të Universitetit të Tiranës në Universitetin Teknik Vilnius Gediminas, në Lituani, në kuadër të Programit Erasmus +, për semestrin e dytë të vitit akademik 2018-2019.

Hapet thirrja për aplikim për bursa në programin Mevlana Exchange, për studentët dhe stafin akademik për mësimdhënie, për vitin akademik 2019-2020, në universitetin Kocaeli, Turqi

Hapet Thirrja për Aplikime për studentët në Universitetin Silesia në Kativicë, Poloni, në kuadër të Programit Erasmus +, për semestrin e dytë të vitit akademik 2018-2019.

Hapet thirrja për aplikime për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës në Universitetin e Novi Sad-it, Serbi, për semestrin e dytë të vitit akademik 2018-2019

Hapet thirrja për aplikime për stafin akademik të Universitetit të Tiranës në Universitetin e Shkencave të Aplikuara të Nysës, në Poloni, në Kuadër të Programit Erasmus +, për semestrin e dytë të vitit akademik 2018-2019.

Për më shumë

Fakultetet

Marrveshjet Erasmus + te UT-se dhe informacion mbi programin CEEPUS III

CEEPUS është Programi i Shkëmbimit të Evropës Qendrore për Studime Universitare.
CEEPUS ofron bursat e shkëmbimit për mobilitete, qëndrime afatshkurtra, aktivitete mësimore,
shkolla​​verore dhe programe të tjera afatshkurtra.

Për më tepër ju lutem klikoni mbi linket e më poshtëm,

Informacion mbi programin CEEPUS III

Marveshje Erasmus +

Kreu Lajme te fundit nga UT Lajmërime Marrveshjet Erasmus + te UT-se dhe informacion mbi programin CEEPUS III